Jurismi
- Apsūdzētais, vai atzīstat sevi par vainīgu zādzībā? - Nē. - Vai jums ir alibi? - Kas tas tāds? - Vai laikā, kad tika izdarīta zādzība, jūs kāds redzēja? - Paldies Dievam, neviens!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Godātie juristi: jautājums transporta joma! (Lūdzu palidziet)
Deniss Račiks, 20.03.2016. 06:34
Problēmas būtība: Uzņemumam ir jānokarto pašparvadājuma sertifikāts. (Ar to viss ir skaidrs). Autoparvadajuma likuma 51.pants par pašparvadajumiem ir teikts ka kārtību kāda veic pašparvadajumus reglamente MK noteikumi Nr.327 (no 20.04.2004/ sp.01.05.2004). Noteikumos p.5.3. - [ja pašpārvadājuma veicējs autotransporta līdzekli nomā, — autotransporta līdzekļa nomas līgumu vai tā izrakstu...]
*Zvanot uz ceļu satiksmes uzraudzības biroju man bija paskaidrots ka izraksts ir (c) "Darba līguma kopija, ar pierakstu augša labajā stūrī (IZRAKSTS) un oriģinālu (ne kopēto)zīmogu un parakstu". Apskatot dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas prasības tā arī neatradu kādai informācijai jābūt IZRAKSTĀ lai pie policijas un citas kontrolējošas iestādes pārbaudes dokuments tika pieņemts."
Jautājums: Kādu informāciju jāiekļauj Darba līgumā izrakstā lai IZRAKSTAM būtu atbilstoša funkcija un spēks???
Deniss Račiks, 20.03.2016. 06:36
Atvainojos: MK noteikumu p5.2. - [autotransporta līdzekļa vadītāja darba līgumu vai tā izrakstu, ja autotransporta līdzekli nevada pats pašpārvadājuma veicējs];
Runa iet tieši par darba līguma izrakstu
Vilmārs Endzelis, 25.03.2016. 18:12
Atbilde atrodama MK noteikumos Nr.916 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība" sākot ar 47.punktu: Dokumenta atvasinājuma izstrādāšana un noformēšana
Deniss Račiks, 27.03.2016. 00:54
Es viņus (MK.916) esmu izlasījis, krustam/šķērsam. Neatradu kādam jābūt dokumenta formātam - A4, A3, A12 (vai mazāk), papirs, stikls, akmens, plastiks... Zvanot kontrolējošai iestādei (Valsts Policijai, Ceļa uzraudzības departamentam) neviens nevarēja izskaidrot, kādai informācijai jābūt lai IZRAKSTS būtu pieņemams kontrolei uz ceļa, un nerastos problēmas. Viss ko saņemu no Policijas - ka jābūt virsu (augša labajā stūrī - IZRAKSTS), un oriģināls (ne kopija) zīmogs, un uzņ. vadītāja paraksts (kaut arī var atvasinātu dokumentu izdot fiziska persona). Līdz ar to arī palika neskaidrība, vai es varu darbiniekiem, nodarbinātas apliecības otrā pusē iedrukāt IZRAKSTU, vai es varu parakstīt ar drošo elektronisko parakstu un kāda informācija būtu pietiekama lai kontroles gadījumos tiktu cauri!
Vilmārs Endzelis, 29.03.2016. 17:41
Ja lasām šos noteikumus uzmanīgi, tad redzam 78.punktu, kur iet runa par dokumentu formātu. Tātad viens no trim. Par drošo elektronisko parakstu jāmeklējas attiecīgajā likumā, kur jau ievadā redzam: elektroniskais paraksts — elektroniski dati, kas pievienoti elektroniskajam dokumentam. Elektroniskam dokumentam!!!
Deniss Račiks, 03.04.2016. 20:51
Liels paldies!!!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.