Jurismi
Mazais Jurītis piedalās tiesas prāvā, kur šķiras viņa vecāki. Tiesnesis jautā: – Saki, pie kā tu gribētu palikt dzīvot – pie tēta vai mammas? – Tas atkarīgs no tā, – atbild mazais, – kam tiks dators.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Par dokumentu juridisko spēku?
Zaiga Buliņa, 10.04.2016. 21:18
Sveiki! Jautājums šāds, ja ir noslēgts divpusējs līgums ar namu apsaimniekotāju, kur diezgan sīki ir atrunātas pušu saistības, t.sk., norēķinu kārtība un kārtībā, kā tiek veikta samaksa par tā saucamajiem "ūdens zudumiem", bet šobrīd namu apsaimniekotājs piestāda rēķinu par "ūdens zudumiem" 2 daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem, kuri it kā neesot nodevuši ūdens skaitīāju rādījumus 3 mēnešus pēc kārtas, pamatojoties uz MK noteikumiem 1013 "Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu", lai gan līgumā ir skaidri noteikta ūdens zudumu apmaksas kārtība. Namu pārvaldnieks piedāvā šo 2 dzīvokļu īpašniekiem savākt parakstus no mājas iedzīvotājiem, ka viņi piekrīt, ka naudas summa par šiem zudumiem tiek sadalīta uz visiem dzīvokļiem. Kā namu pārvaldniekam šādā gadījumā jāaprēķina maksa par ūdens zudumiem? Ja 2013.gadā bija grozījumi MK noteikumos 1013, vai nebija jābūt grozījumiem arī līgumos? Ja namu pārvaldnieks rīkojas juridiski korekti šādi piedzenot ūdens zudumus, vai tas nozīmē, ka līgums vairs nav spēkā? Paldies!
mag.iur. Harijs Galino, 29.04.2016. 17:46
Ja ir pretrunas starp līguma normām un tiesību normām normatīvajos aktos, t.sk. MK noteikumos, tiesību normas ir tās, kas jāievēro, savukārt līguma normas uzskatāmas par zaudējušām savu juridisko spēku.
Korekcijas līgumos nav obligātas, lai gan vēlamas.
Jums nepieciešama abu normu analīze un 100% pārliecība, ka viena otru izslēdz.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.