Jurismi
- Cik advokātu nepieciešams, lai ieskrūvētu gaismas spuldzīti? - Viens - advokāts to tur, kamēr visa pārējā pasaule griežas ap viņu.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Regresa prasība par salietu dzīvokli
Jānis Druva, 25.04.2016. 20:40
Labdien!
Dzīvoklī tika bojāta radiatora siltā ūdens truba, no kuras notika ūdens noplūde (tecēja gar sienu, bet ne daudz). Siltuma avārijas dienests noslēdza ūdeni, trubu salabojām, ūdeni pieslēdza un viss kārtībā. 6 dienas vēlāk, zvana namu pārvalde, ka apakšējais dzīvoklis iesniedzis sūdzību par saliešanu un viņa ies apsekot. Vēl pēc 3 nedēļām no apakšējā dzīvokļa apdrošinātājiem tiek saņemta regresa prasība par vairāk kā 500 Eur.
Kur rodas tik liela summa? Tik pat labi apakšējie iemītnieki iemet vannā savu TV un vēl šo to un pēcāk apgalvo, ka tie visi bojāti no saliešanas. Vai pietiek tikai ar apsaimniekotāja aktu, kurā norādīts, ka saliešana notikusi augšējā dzīvokļa dēļ? Konkrētajā saliešanas dienā neviena institūcija nefiksēja bojājuma apmērus apakšējam dzīvoklim un vēl vainīgo. Apsekošana notika tikai pēc 6 dienām, kuru laikā apakšējie iemītnieki sazin ko dzīvoklī spēja sadarīt.
Jānis Druva, 26.04.2016. 19:53
Vai kāds, lūdzu, var palīdzēt ar padomu?
mag.iur. Harijs Galino, 29.04.2016. 17:28
Prasiet no apdrošinātājiem visus dokumentus, uz kuriem viņi balsta savu prasību.
Tad arī varēsiet izvērtēt, cik pamatota ir viņu prasība.
Apdrošinātāji dažreiz diezgan automātiskā režīmā pilda savas līguma saistības pret apdrošināšanas ņēmējiem un pēc tam tikpat automātiski vēršas ar regresa prasību, lai gan lieta nav lāgā pat uzbūvēta uz normāliem materiāliem.
Jūs domājat pareizā virzienā.
Pēc tam, kad redzēsiet visu dokumentāciju, runājiet ar viņiem.
Ja nav runājami, tad tiekaties tiesā, un viņi runās ar Jums tik un tā jau tiesneša klātbūtnē.

Par bojājumu konstatēšanu, jābūt namu pārvaldes speciālista, inženiera, aktam par bojājumu apsekošanu.
Tālāk seko speciālista, būvnieka, tāme par seku novēršanu, kuras kopsumma ir zaudējumi, ko sedz apdrošinātājs un regresa kārtībā kaitējuma nodarītājs. Meklējiet un vērtējiet tāmi, tur noteikti arī daudz kas atklāsies.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.