Jurismi
- Kāpēc Dievs radīja čūskas īsi pirms advokātiem? - Lai papraktizētos.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Strīds par uzturlīdzekļiem
Ausma Rītupe, 29.04.2016. 12:18
Situācija šāda: 2012. gadā tiek šķirta laulība. Tiek arī parakstīta Vienošanās par uzturlīdzekļu maksāšanu, kas paredz, ka- uzturlīdzekļi jāmaksā mātei. Laulībā ir dzimuši 4 bērni.
Realitātē- jau uzreiz tēvs ar māti vienojās, ka 2 bērni dzīvo pie viena, 2 pie otra un katrs tad attiecīgi nodrošina šo bērnu aprūpi. Uzturlīdzekļi netiek maksāti. Nevienam nav pretenziju. Ja ir nepieciešamība viens otram palīdz. Tā tas arī notiek līdz 2015. gadam- kad arī tie 2 bērni, kas dzīvo pie tēva- pēc savas iniciatīvas, nolemj dzīvot pie mātes.
TAČU, šo vienošanos par to, ka bērni dzīvo dalīti un arī aprūpe ir dalīta- neapstiprina nekāds oficiāls rakstisks dokuments.
Uz doto momentu starp tēvu un māti ir izveidojies nopietns konflikts, un tēvs ir izmantojis parakstīto Vienošanos par uzturlīdzekļiem, lai sniegtu tiesā prasību par Uzturlīdzekļu parāda piedziņu par visiem šiem gadiem, par visiem 4 bērniem.
JAUTĀJUMS: Vai mātei ir izredzes tiesā pierādīt, ka realitātē bērnu ikdienas aprūpe tika dalīta 50/50?
Kādi vēl lietas pavērsieni sagaidāmi šajā tiesā? Vai tiešām tiesa neiedziļinoties nostāsies tēva pusē un ņems vērā tikai parakstīto Vienošanos. Padomi, kā rīkoties mātei?
mag.iur. Harijs Galino, 29.04.2016. 17:20
Vāciet visus iespējamos pierādījumus - rakstiskus paskaidrojumus no auklēm bērnudārzā, no skolotājām skolā, no kaimiņiem mājā, no ģimenes ārsta, no citiem ārstiem utt., no visiem, kas var apstiprināt, ka ar bērniem pie viņiem ir redzēta tikai māte.
Tiesai ir jāiedziļinās lietā pēc būtības. Ja māte apgalvos, ka bērni ikdienā ir pie viņas, ka viņa īsteno viņu aprūpi, un to apstiprinās liecības (paskaidrojumi), tad visam jābūt ok.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.