Jurismi
Jurists noķer zelta zivtiņu, un tā viņam lūdzas: - Atlaid mani, un es izpildīšu trīs tavas vēlēšanās! Jurists padomā, padomā, atlaiž zivtiņu un jautā: - Ja es tev palūgšu atbildēt uz manu jautājumu, vai tā jau būs izpildīta vēlēšanās? - ...Jā gan....
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Laulātā pienākumi pret dzīvesbiedru, kurš ir 1. grupas invalīds
Dana Vitenberga, 29.04.2016. 19:56
Labvakar!
Situācija sekojoša, 2006. gadā tika slēgta laulība, taču vīrs un sieva nolēma, ka tomēr nevēlās dzīvot viens ar otru. Ir bērns laulībā dzimis. Bērns dzīvo pie mātes un nav dzīvojis pie tēva. Nav saņēmis uzturlīdzekļus. Sieva caur tiesu tos piedzina, neizdevās, šobrīd tos maksā valsts. Vīrs pēc tam aizbrauca dzīvot uz Holandi, nedodot par sevi ziņu. Laulība netika šķirta, jo nebija zināma vīrieša atrašanās vieta. Pēc gada viņš atgriezās Latvijā. Slims ar vēzi - ļaundabīgu audzēju. Nevienu dienu faktiski nav pastāvējusi sadzīve, nav maksāti uzturlīdzekļi vai bijusi satikšanās ar meitu. Nav bijusi interese. Šobrīd vīrietis ir sliktā stāvoklī, viņam ir nepieciešams sociālās aprūpes centra pakalpojums, taču sociālais dienests uzskata, ka viņiem šis pakalpojums nav jānodrošina, tas jādara sievai. Jautājums - cik reāli ir ievietot sievai vīru sociālā aprūpes centrā nemaksājot par to, jo laulība nepastāv reāli vismaz 7 gadus, nav saņemts ne finansiāls atbals, ne interese par kopīgo bērnu? Ņemot vērā, ka sieva dzīvo viena, nav īpašumā dzīvoklis, apgādībā nepilngadīgs bērns. Bet šis pakalpojums ir ļoti vīrietim nepieciešams, jo vieta, kur viņš dzīvo ir antisanitāra, un cilvēks, kas aprūpē, nevar nodrošināt nepieciešamo aprūpi. Stāvoklis prasa tūlītējus pasākumus.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.