Jurismi
Tiesā izskata autoavārijas lietu. Liecinieci lūdz izstāstīt, kā viss noticis: - Tatad tā. Es vadīju automašinu pa pilsētas galveno ielu. Pie stūres bija mans vīrs...
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Nokavējuma procenti
Gita Ivanova, 11.05.2016. 10:19
Nesanāca pievienot situāciju iepriekš, tāpēc tā zemāk:

Pasūtītājs kavēja rēķina apmaksu.
Nosūtījām pretenziju, ka saskaņā ar Līgumu viņam tiek aprēķināti nokavējuma procenti un līdz ar to kopējā summa apmaksai ir pamatsumma+nokavējuma %. Rakstījām, ka jāsamaksā visa summa, ja ne iesim uz tiesu + ja nesamaksās visu summu (pamatsummu+nokavējuma %), tad ieskaitīsim maksājumu no sākuma nokavējuma %, tad pamatsummas dzēšanai.
Pretenzijā norādītajā termiņā rēķinu neapmaksāja, bet vēlāk - tikai pamatsummu.
Rakstījām atkārtotu pretenziju un norādījām, ka viņa maksājumu ieskaitījām nokavējuma % dzēšanai un ka pamatsumma vēl paliek (starpība). Atkal norādījām termiņu, kad lai nomaksā, norādījām, ka iesim uz tiesu un turpināsim aprēķināt nokavējuma procentus no Līguma kopējās summas (kā tas norādīts līgumā).
+ Līgumā ir atsauce, ka, ja tiek aprēķināti kādi procenti, tie maksājumi papildus pamatsummai un neatbrīvo Pasūtītāju no ar Līguma uzņemto saistību izpildes.
Maksājumu joprojām neesam saņēmuši un domājam vērsties tiesā.

Jautājums:
Vai pareizi būs procentus rēķināt no dienas, kad Pasūtītājam bija jāveic rēķina apmaksa vai tomēr viņa veiktais maksājums izmaina % aprēķinu?

un vai var prasīt arī papildus likumiskos?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.