Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Mantojuma dalīšana
Aigars Kronbergs, 14.05.2016. 14:35
Lūdzu palīdziet mantojuma lietā. 2003. gadā nomira mans opis, atstājot mantojumā nekustamo īpašumu ar zemi, māju un saimniecības ēku. Uz mantojuma pieteicās trīs mantinieki, mans tēvs un vēl 2 viņa māsas. Mans tēvs šogad tikai izņēma mantojuma apliecību un viena no māsām arī. Abas māsas nav pielikušas ne pirkstu mājas celtniecībā, finansēšanā, visu darīja un maksāja mans tēvs ar mirušo opi. Pēc opja nāves mans tēvs gada laikā sāka faktisko valdīšanu šajā īpašumā. Tagad abas māsas cer uz īpašumu kurā nav ielikušas neko. Tēvs jau padsmit gadus tur dzīvo un maksā visus komunālos maksājumus - elektrību un zemesnodokli. Vai tas ka visi čeki ir uz opja vārda neradīs sarežģījumus maksājumu pierādīšanā, ka visu maksājis viņš? Kā pierādīt to, ka mājas celtniecībā mans tēvs ieguldījis savus līdzekļus ja nav čeki? Celšanas laikā palīdzēja cilvēks, uz kura vārda ir čeks, vai tas der kā pierādījums?
Kā labāk rīkoties šajā situācijā? Vai visu var izdarīt bez tiesas? Jo abas māsas negrib pārdot savas daļas manam tēvam, bet pašas tur nedzīvo un neiegulda ne centa.
Kā ir ar to kreditoru lietu? Kā piedzīt visus izdevumus no abām māsām?
Vilmārs Endzelis, 15.05.2016. 21:23
Izskatās, ka tam, cik ko katrs ieguldījis un maksājis, nav nozīmes. Mantojums jau sadalīts, un pagaidām to lieto viens no mantiniekiem pēc savstarpējas vienošanās pamata (lai arī skaidri neapspriestas). Bet tas, kas lieto īpašumu, saprotams, arī jāmaksā par elektrību un komunālajiem. Bez tiesas vienmēr var, un jāmēģina. Jāsūta piedāvājumi, kurus vēlāk var piestādīt tiesā prasībā par īpašuma reālu sadali.
Aigars Kronbergs, 16.05.2016. 09:59
Bet kur tad paliek izmaksas, no pārējo mantinieču puses, par īpašuma uzturēšanu? Jo par kopīpašumu jamaksā visiem, atbilstoši savai/-ām daļam. Tas taču likumā ir noteikts, ka katram atbilstoši tas jadara?!?
Aigars Kronbergs, 16.05.2016. 12:08
Lūdzu atsaukties kompetentiem cilvēkiem!!!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.