Jurismi
Jurists un gleznotājs var ātri pataistīt melnu par baltu
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Tiesu izpildītāji
Sigita Caune, 19.05.2016. 19:35
Ko darīt? Gribu maksāt labprātīgi tiesas spriedumā noteikto summu, bet pa daļām uz ko nepiekrīt prasītājs. Vai tādā gadījumā tiesu izpildītājs drīkst pārdot nekustamo īpašumu vai sastāda izmaksas grafiku, uz ko nepiekrīt prasītājs?
Juris , 22.05.2016. 21:29
Tiesu izpildītājs pilda tiesas nolēmumu un piedzinēja (prasītāja) rīkojumus. Tiesu izpildītājs pats nevar sastādīt samaksas grafiku, ja piedzinējs tam nepiekrīt.
Deniss Račiks, 23.05.2016. 21:54
Vai tiešam? Stāstiet vel, Juris!!!
Tiesu izpildītājiem ir daudz vairāk zināšanu, ietekmes un iespēju, ne ka piedzinējam (kreditoram). Ja Tiesu izpildītājs pildītu prasītāja rīkojumus, 99 gadījumos no 100, tiktu pārkāpti likuma prasījumi un nosacījumi.

1) Tiesu izpildītājs tiešam pilda nolēmumu, bet viņiem arī ir iespējas ietekmēt kreditoru (prasītāju). Tiesu izpildītājs nevar pats izdomāt vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu, ja tas nav norādīts ka piedziņu līdzeklis. Vairākos gadījumu ZTI pārkāpj likuma noteikto, jo pārliecināti ka parādnieks nerakstīs pieteikumu tiesai un neapstrīdēs ZTI darbību.

2) Sigitas gadījumā, jāvēršas tiesā ar lūgumu sadalīt maksājumu un noteikt mēneša maksājuma grafiku. Precīzāk varētu pateikt, ja redzētu tiesas spriedumu.
Sigita Caune, 25.05.2016. 00:45
1) Kad jāvēršas tiesā? Kad tiesa izsniegusi piedzinējam izpildrakstu?
2) Vai tad tiesa sastāda grafiku?
3) Piedzinējs norāda uz ko vērst piedziņu vai tiesa?
Deniss Račiks, 25.05.2016. 18:01
1) Vērsties tiesa var jebkura laika, te ir tikai atkarība kāds būs pieteikuma teksts.
2) Tiesa apstiprina grafiku, pat ja piedzinējs nepiekritis (bet vispirms jāmēģina vienoties ar kreditoru), bet pamatojumi un iemesli ir argumentēti un atbilst faktiem, kurus ir jāpierāda.
3) Piedzinējs var lūgt tiesu vērst piedziņu uz mantu, darba samaksu un tai pielīdzinātiem maksājumiem un t.tl... Un tikai tiesa norāda (pamatojoties uz likumu) uz ko un kāda apmēra vērst piedziņu...
Sigita Caune, 29.05.2016. 14:17
Bet tiesā man saka, rakstīšot izpildrakstu, ja piedzinējs to pieprasīs.Es domāju, ka grafiku sastāda tikai tiesu izpildītāji, vai tad ne? To es nevēlētos, jo tas maksā lielu naudu.
Deniss Račiks, 07.06.2016. 05:07
Piedzinējam (kreditoram) ir iespēja izlietot savas tiesības, izņemt izpildu rakstu, un iesniegt to ZTI. Bet Jums ir tiesības aizstāvēt savas intereses, un pamatoti prasīt aizsargāt sevi no jebkuram darbībām, kas var būtiski pasliktināt Jūsu, bērnu un t.t dzīvību. Pat neskatoties uz pašreizējo situāciju, kredītsaistībām, parādiem, Satversme un citur atrunātas pamat cilvēktiesības neviens kreditors nevar atcelt. (Un lūdziet jebkuru atteikumu noformēt dokumenta veidā, ka arī savas prasības arī noformējiet atbilstoši. Tas nav lēti, bet ja sākat cīnīties, tad ejiet līdz galam)
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.