Jurismi
Tiesā advokāts: - Cienījamie piesēdētāji, nedrīkst aizmirst, ka tā ir pati elementārākā zādzība... Tiesājamā: - Ņi figa sebe elementāra!!! Pamēģini pats kādreiz kaut ko nozagt, un tad saki, ka vienkārša.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Deklarētā dzīvesvieta vs. padomju laiku pieraksts
Krista Gaugler, 10.07.2016. 16:16
Labdien, cienījamie juristi,

Man radās jautājums par dzīvesvietas pieraksta anulēšanu.
Situācija ir tāda, ka mana mamma ir ieguvusi dzīvokli uz mūža uzturdošanas līguma pamata. Viņas civilvīrs (kuram piederēja dzīvoklis) ir nomiris, un dzīvoklis Zemes grāmatā ir tagad reģistrēts uz mammas vārda.
Dzīvoklī kopš padomju laikiem pierakstīts mammas civilvīra dēls. Saskaņā ar deklarētās dzīvesvietas anulēšanas kārtību, mamma iesniegusi prasību Rīga Domē (jo, cik es saprotu LR likumdošanu, šim dēlam nav vairs tiesiskā pamata būt tur pierakstītam - mamma tam nepiekrīt, radniecības vai īres līguma viņam, protams, nav).
Rīgas Dome atteicās anulēt pierakstu, uzsverot, ka deklarētā dzīvesvieta, kas tāda iegūta šobrīd, brīvā LR atšķirās no padomju laikā iegūtā pieraksta, kas itkā dodot tiesības dzīvot dzīvoklī.
Es pati nespēju atrast nevienu pašu likuma pantu, kas to apstiprinātu. Arī juriste, kas mūs konsultēja, uzskata, ka Rīgas Domei nav taisnība.
Sakiet, lūdzu, kā īsti ir un ko darīt?
Paldies!
Juris Bārtulis, 13.07.2016. 14:29
Acīmredzot minētais atteikums ir administratīvais akts, kuru var pārsūdzēt Administratīvāa procesa likumā noteiktajā kārtībā. Tādā gadījumā šajā lēmumā būtu jābūt norādītām arī tiesību normām, ar ko tas pamatots.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.