Jurismi
Nesen darbā pieņemts juridiskas firmas darbinieks tiek nosūtīts uz kaimiņvalsti, lai aizstāvētu klientu, kas apsūdzēts laupīšanā. Pēc vairākas dienas ilgušas tiesas prāvas klients tiek attaisnots un atbrīvots. Darbinieks telegrafē uz firmu: "Taisnība uzvarēja". Priekšnieks telegrafē atpakaļ: "Nekavējoties iesniedz apelāciju!"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Strīds ar bērna māti
Rihards Borovkovs, 03.08.2016. 22:31
Sveicināti! Situācija sekojoša. Ir bērns, māte ar bērnu aizliedz tikties vienatnē, aizbildinoties uz to ka viņš ir vēl mazs, bērnam pusgads, līdz ar to visas tikšanās tiek pavadītas viņas klātbūtnē vienu reizi, maksimums 2 reizes nedēļā uz 1 stundu, tur kur viņai patīk, un pie tam vienmēr viņa kavē vēl 15 minūtes un no tikšanās mēģina aizbēgt ātrāk nedodot bērnu paņemt uz rokām vai pavest bērnu ratiņos. Es jūtos šajos brīžos kā kāds nepazīstamais cilvēks nevis bērna tēvs. Kā arī saka, lai rakstu īsziņas laika posmā no 23.00 līdz 0.00, kā arī informēju viņu vismaz 3 dienas iepriekš ja vēlos satikties ar bērnu, nemitīgi draud ka nobloķēs manu numuru un izveidos e-pastu, kur atbildēs uz maniem jautājumiem 1 reizi nedēļā, ja mani kaut kas neapmierina! Es viņai maksāju cik varu, pagājušo mēness samaksāju 175, kā arī bērnam nopirku mantiņas un zāles uz apmēram 100 EUR, vēl pirms mēneša 255 EUR, es strādāju kā pašnodarbinātais, maksāju no tā ko nopelnu. Viņa iesniedza prasību tiesā par to, lai es maksāju bērnam 92.50 EUR uzturlīdzekļu. Nav tā ka es nemaksāju, maksāju cik un ko varu. Dēlu mīlu. Vai es varu iesniegt pretprasību tiesai par to, lai tiek aizstāvētas arī manas tiesības? T.i. tiekos ar bērnu vienatnē, bez viņas klātbūtnes, kā arī, lai manas tiesības netiek ierobežotas uz laiku, kad varu jautāt kaut ko par bērnu? Jo ir gadījumi, kad viņa atstāj manu bērnu pie kāda rada, ja kaut kas darāms nevis piedāvā man pieskatīt bērnu. Kā arī nav problēmu strādāt kā pašnodarbinātam un pārkvalificēties kā uz ierindas darbinieku. Vai ir iespēja arī pieprasīt, lai bērnu es uzturētu un viņš dzīvotu pie manis? Mani oficiālie ienākumi 650-720 EUR pēc nodokļu nomaksas, bērna mātei 130 EUR + bērna nauda + to ko es viņai iedodu. Pēc maniem aplēstiem, bērnam ekonomiski izdevīgāk būtu atrasties pie manis nevis pie bērna mātes. Viņas pēdējie vārdi bija ka viņai nav ko ēst un ka es nemaksāju viņai. Kāpēc man jāuztur viņu, ja mēs dzīvojam šķirti, man taču ir jāuztur savs bērns.
Deniss Račiks, 06.08.2016. 11:09
1) Uzturlīdzekļus maksājiet tikai uz bankas kontu - nekādu naudu uz rokam
2) Lūdziet tiesu noteikt satikšanas laiku un ilgumu
3) Ja Jums ir ziņas ka bērns paliek bez mātes, rakstiet iesniegumu bāriņtiesai (ja, tas ir nepatikami, bet ja māte netiek gala, jāmāca)
4) Jo vairāk, ja sieviete caur tiesu prasīja noteikt uzturlīdzekļu lielumu, Jums ir visas tiesības, gan morālas, gan ētiskas lūgt tiesu ar SPRIEDUMU noteikt tikšanas laiku. Bez tā, 2-3-4 mēnešus samaksājiet viņai tikai to, ko piespriedis tiesa. Uzreiz kļūst daudz saprotošāka...
Santa Melngaile, 08.08.2016. 20:46
Jā, nav dzirdēts, ka bērnu pieskatīšanas kursus piedāvātu kādam tēvam. Kāpēc gan lai būtu privilēģijas tiem, kas strādā? Tad nav brīnums, ka aizvien mazāk mātes uztic savus bērnus tēviem. Un vēl tā vazāšana pa iestādēm vasarā, kamēr dārziņš nestrādā.
Deniss Račiks, 17.08.2016. 20:19
Santa, lai pieskatīt savu bērnu kursi nav vajadzīgi... Vajag mīlēt savu bērnu... Pa iestādēm skraidāt tieši Jūs - sievietes :) ieskaties spogulī
Santa Melngaile, 19.08.2016. 07:22
Ziniet ko, ar bērna mīlestības iekarošanu, tāpat kā ar sieviešu iekarošanu, ir vien par maz, bet par abām personām ir gan jārūpējas, gan tās arī jāaudzina atbilstoši iegūtajām prasmēm. Es nesaskatu neko pretīgu tādā spogulī, kurā var redzēt labu piemēru. Es saviem bērniem cenu nevaru uzlikt, lai kāds arī viņiem būtu tēvs. Toties audzinātāji gan to spēj noteikt ik mēnesi izsniedzot rēķinu. Kāpēc gan lai juristi neizmantotu savas priekšrocības, un neizmantotu valsts atbalstu, kas tikpat labi varētu tikt piešķirts klientu bērniem, nevis tiem, kuriem ir vēlēšanās savā ģimenē pieņemt vēl kādu atvasi? Starpcitu, ņemot vērā to, ka man tas neizdevās, izmantojot epasta saraksti, gribētu lūgt publiski izdzēst manus vēsturiskos datus, kuri ir saglabājušies, sniedzot atbildes šajā forumā, kā arī tālruni, kurš vairs nav reģistrēts uz mana vārda, lai mēs viens otram nebojātu nervus.
Deniss Račiks, 20.08.2016. 22:37
Pilnīgs ķīselis, Santa!!!
Santa Melngaile, 29.08.2016. 07:07
Ķīselis ir Jūsu forumā. FDTAL 7., 8., 10. un 27.pants
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.