Jurismi
- Kāda atšķirība starp labu advokātu un lielisku advokātu? - Labs advokāts pazīst likumu. Lielisks advokāts pazīst tiesnesi.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Kur LV parbaudit registracijas
Laima Brencs, 21.08.2016. 14:31
Atvainojos ka bez garumzimem. Stradaju UK 18+ gadus. Sakiet ludzu vai ir kadas izmainas LV juristu un advokatu prakses registracijas? Man potencialais kandidats pieteicies = vajadzetu parliecinaties. Kur LV ir obligatas registracijas (juristiem/advokatiem)?
Deniss Račiks, 28.08.2016. 10:10
Visa informācija atrādāma tieslietu ministrijas mājas lapā... tik jāpameklē!!!
Vilmārs Endzelis, 31.08.2016. 12:45
reģistrēti būs tikai advokāti. Pārbaudāms advokatura.lv. Uz juristiem nekāda reģistrācija un licencēšana neattiecas, par juristu var uzdoties ikviens. Ja gribas, lai varētu prasīt atbildību, jānolīgst advokāts.
Deniss Račiks, 31.08.2016. 14:46
:) Piekritu Vilmārs, ar vienu piebildumu... Pirms darba veikšanas jāslēdz līgums ar personu. Sīki aprakstot - pienākumus, termiņus un atbildību. Ir lietas ko var kārtot, pat nebūdams jurists (lai tik galva strādā, un apzinās savus spēkus), bet ir lietas ko pat zvērināts advokāts nespēs.
Vilmārs Endzelis, 31.08.2016. 17:54
Tā ir juristu tipiska atruna, ka ne katrs advokāts var to, ko dažs labs jurists. Tā tas ir, katram ir sava specializācija. Ir arī advokāti ar kriminālām tieksmēm. Līgums ir obligāts, ja klients vēlas skaidrību un atbildību. Te ir tā būtiskā atšķirība atbildības ziņā. Advokātam sava darbība jāapdrošina un viņš par savu darbību atbild advokātu kolēģijas priekšā. No Vadika un Azika, kuri diez vai jurid izglītību dabūjuši, neko pēc tam nepaprasīsi, un viņu darbības atbilstību kvalitātes normām neviens nepārbaudīs.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.