Jurismi
Tiesā advokāts: - Cienījamie piesēdētāji, nedrīkst aizmirst, ka tā ir pati elementārākā zādzība... Tiesājamā: - Ņi figa sebe elementāra!!! Pamēģini pats kādreiz kaut ko nozagt, un tad saki, ka vienkārša.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
paternitātes apstridešana
Jānis Rolavs, 09.09.2016. 23:28
Sveicināti!
vai tiesa izskatot prasību par maza uzturlīdzekļu piedziņu var noraidīt pretprasību par paternitātes fakta apstrīdēšanu. Vai pec tiesas noteiktiem uzturlīdzekļiem vel ir iespējams celt prasību tiesā par paternitātes fakta apstrīdēšanu, un ko nozīmē atsevišķas aizgādības noteikšana
Juris Bārtulis, 12.09.2016. 09:48
Tiesa, izskatot lietu par uzturlīdzekļu piedziņu, pretprasību var nepieņemt, pamatojoties uz to, ka uzturlīdzekļu piedziņa ir prioritāra un steidzama. Tādā gadījumā prasību par paternitātes apstrīdēšanu var sniegt kā atsevišķu prasību. To var darīt arī pēc tam, kad spriedums uzturlīdzekļu piedziņas lietā jau stājies spēkā, protams, ievērojot Civillikumā noteiktos materiāltiesiskos termiņu ierobežojumus.
Atsevišķas aizgādības nodibināšana vienam vecākam nozīmē, ka šis vecāks var vienpersoniski izlemt jautājumus, kas saistīti ar beŗna dzīvesvietu, izglītību, medicīnisko aprūpi utml., bet otram vecākam ir saskarsmes tiesības.
olga blanka, 18.09.2016. 23:04
labdien,sakiet ludzu,man ir iesniegta lieta par laulibas skirsanu un uzsturlidzeklu piedzina apgabaltiesa,nedzivojam ar viru jau vairak ka 4gadus,dzivoju civillauliba ar citu virieti,kura rezultata dzimis kopigs bernins,pa cik nesam vel skirti otrs bernins no civilvira uzrakstits uz ex,sakiet ka es varu apstridet paternitati,bez ex vira?dns tests jataisa tik ar tieesas noradito vietu vai varu pati to veikt un atnest pieradijumu,ka virs nav biologiskais tevs,vai vajag obligati ex vira piedalisanos dns testa veiksana?palies
Juris Bārtulis, 19.09.2016. 10:28
Jums jāsniedz tiesā prasība par paternitātes pieņēmuma sptrīdēšanu, un tajā vīrs jānorāda kā atbildētājs. Ekspertīzi noteikt jālūdz tiesai, taču, visticamāk, bez ekspertīzes varēs iztikt, jo vīrs prasību droši vien atzīs. Neatzīt nebūtu jēgas, ja visi zina, ka viņš nav tēvs.
Deniss Račiks, 23.09.2016. 20:45
Olga, kāpēc bija jāraksta (jāreģistrē) bērnu uz bijušo vīru, jā viņš nav tēvs un nedzīvojāt kopa? Lai pēc neilga laika risināt problēmu (pie tām nezinot kā atrisināt, lūgt padomu?)
Juris Bārtulis, 26.09.2016. 11:40
Denis, ja laulība nav šķirta, tas jau atbilstoši Civillikuma 146.panta otrajai daļai notiek it kā automātiski...
Deniss Račiks, 26.09.2016. 20:10
Tā gluži nav...

CL.155 (8)
Paternitāti var atzīt arī tad, ja bērna māte, bērna mātes vīrs vai bērna mātes bijušais vīrs un bērna bioloģiskais tēvs personiski iesniedz kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā vai dzimtsarakstu nodaļai adresētu iesniegumu, uz kura notariāli apliecināts iesniedzēju paraksta īstums.
Juris Bārtulis, 26.09.2016. 21:47
Jā, var atzīt. Taču šajā gadījumā tas nav noticis, tā ka atliek tikai paternitātes pieņemuma spstrīdēšana un paternitātes noteikšana.Tas no sniegtās informācijas it kā būtu skaidrs. Dzīvē tā gadās, un mūsu uzdevums ir nevis mācīt klientus dzīvot, bet sniegt viņiem padomus konkrētā situācijā.
Deniss Račiks, 27.09.2016. 22:03
Сдаюсь...
Juris Bārtulis, 28.09.2016. 19:19
Starp citu, tādu lietu ir diezgan daudz...
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.