Jurismi
- Apsūdzētais, vai atzīstat sevi par vainīgu zādzībā? - Nē. - Vai jums ir alibi? - Kas tas tāds? - Vai laikā, kad tika izdarīta zādzība, jūs kāds redzēja? - Paldies Dievam, neviens!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Dzīvoklis ar īres izpirkuma tiesībām
Artis B, 21.09.2016. 23:36
Sveiki!
Vēlos iegādāties dzīvokli, kurš ir pilnībā remontējams. Viens no svarīgākajiem aspektiem šajā lietā ir tas, ka par dzīvokli vēl bankā tiek maksāts kredīts. Pārdošanas cena ir 2x lielāka par novērtējumu, kā arī kredīta atlikums bankā ir lielāks par novērtējumu.
Dzīvoklis ir jāremontē, lai tajā varētu dzīvot, bet pirms tiek kārtotas kādas formalitātes gribu painteresēties par to kā labāk šīs formalitātes kāŗtot, jo galvā esmu apsvēris daudz un dažādus riskus.
Piemēram, tiek noslēgts īres līģums ar izpirkuma tiesībām + es izremontēju dzīvokli par vairākiem tūkstošiem un saimnieks kādā brīdī pārstāj maksāt bankā kredītu. Tas nozīmē to, ka saimniekam šis dzīvoklis tiek atņemts un visdrīzāk arī es ar savu īres līgumu varu iet meklēt jaunas mājas. Varbūt pastāv variants, ka es pa tiešo veicu maksājumu uz banku kā rezultātā varu būt drošs, ka banka maksājumu par kredītu saņem. Ir tāda pieredze?
Vēl gribētu saprast kā šo līgumu reģistrēt zemesgrāmatā, lai īpašnieks ar dzīvokli nevar izrīkoties kā vien grib? Vai arī, lai neuzrodas kādi mantinieki vai vēl kāds, kam varētu būt tiesības uz šo dzīvokli.
Es gan saprotu, ja hipotēka uz šo dzīvokli ir reģistrēta zemesgrāmatā, tad jebkurā gadījumā pirmā roka ir bankai.
Gribu saprast kā šādā situācijā vislabāk nodrošināties, lai godīgi maksājot ikmēneša īres maksu tā tiek līdz bankai un nomaksas beigās tas dzīvoklis tiek pārreģistrēts uz manu vārdu?

Cik esmu dzirdējis mēdz būt arī pirkuma līgums uz nomaksu?
Kā vislabāk būtu rīkoties?
Paldies.
Deniss Račiks, 22.09.2016. 07:28
Aizejiet ar pārdevēju (esošo hipotēkas ņēmēju) uz banku (pie kreditora) un tur visu noformēsiet.
1) Tas būs droši
2) Godīgi
3) Juridiski korekti

bet

Var būt atrast k.ko neapgrūtinātu?
Artis B, 22.09.2016. 09:11
Uz banku jau biju. Biju nolēmis ņemt kredītu, lai šo dzīvokli pārpirktu. Diemžēl šeit iegāž tas, ka dzīvokļa vērtība ir zemāka par cenu kādā dzīvoklis tiek pārdots. Pastāv iespējams variants, ka varu pārņemt saistības, bet tur arī banka prasa pretim to novērtējumu, bet atlikusī kredīta vērtība ir augstāka.
Deniss Račiks, 23.09.2016. 20:38
Pēc Jūsu teikta iziet, ka uz atteikuma pamata (pamatojot atteikumu Jums izsniegt kredītu, vai pārņemt saistības, ar to ka cena neatbilst stāvoklim) man ka kredītņēmējam (esošam dzīvokļa lietotājam) ir tiesības atteikties no esoša kredīta???
Ja vienīga problēma ir novērtējums - to dara pa naudu... :) Bet ir aizdomas, kā ta nav vienīga problēma...
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.