Jurismi
"Kaut gan tautai ir tiesības zināt pēc iespējas vairāk, man kā prezidentam vienmēr ir jārēķinās ar to, ka, tā kā arī citi to pašu dzird, ko es saku tautai, es nevaru visu teikt tautai, rēķinoties ar to, ka varbūt citiem nav jādzird" V.V.F., intervija LTV, 2005.gada 14.janvāris
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Paternitāte
Viktorija Rainska, 29.09.2016. 13:19
Labdien! Ar bijuso viru kopa nedzivojam jau vairak ka divus gadus, bet par cik vins ilgi vilcinajas ar skirsanos, lauliba tika skirta tikai si gada augusta. Pusotru gadu man jau ir citas attiecibas un drizuma gaidams bernins. Lauliba tila skirta,kad biju jau 2. grutniecibas menesi un tagad sanak,ka bernam dzimsanas aplieciba ka tevs automatiski tiks ierakstits bijusais virs. Vai ir iespejams tos iesniegumus tiesa un dzimtsarakstu nodala iesniegt pirms berna dzimsanas,lai bernam piedzimstot aplieciba uzreiz tiktu ierakstits istais tevs?
Paldies.
Juris Bārtulis, 30.09.2016. 10:50
Jā, to var izdarīt, bērna tēvam atzīstot paternitāti. Civillikuma 155.panta astotajā daļā noteikts, ka paternitāti var atzīt, ja bērna māte, bērna mātes vīrs vai bērna mātes bijušais vīrs un bērna bioloģiskais tēvs personiski iesniedz kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā vai dzimtsarakstu nodaļai adresētu iesniegumu, uz kura notariāli apliecināts iesniedzēju paraksta īstums.
Viktorija Rainska, 30.09.2016. 12:57
Paldies par atbildi!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.