Jurismi
Tiesnesis apsūdzētajam: - Kāpēc jūs nozagāt tos 3 miljonus? - Es biju izsalcis...
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Pašvaldības dzīvokla īres līguma pārslēgšana
Angelina Afanasjeva, 18.10.2016. 09:15
Sveicināts ikviens, kurs apmeklēja doto tēmu!

Lieta tāda, ka es un mana māte dzīvojam pašvaldības dzīvoklī, kura īrniece ir mana tagad jau mirusī vecmamma, kas ir manas mātes dzimtā māte. No dzīves viņa aizgāja 30.04.16 tas ir visai nesen, un kopš tā laika pašvaldība bojā dzīvi un nervus pastāvīgi izliekot mūs ārā no tā uz ielas, pamatojot, ka sakarā ar likuma jaunajiem grozījumiem mēs neskaitāmies īres likuma izpratnē par viņas radiniecēm, t.i. mums nav nekādu tiesību pretendēt uz šo dzīvojamo platību, un kā tagad mēs skaitāmies kā nelikumīgi dzīvojošas personas dotajā dzīvojamajā platībā. Pāris dienas pēc vecmammas nāves pašvaldība uzrakstījusi vēstuli, ka manai mātei ir tiesības prasīt par īres līguma pārslēgšanu ar viņu, bet tikai pēc vecās mātes nāves(tā vēstule tika atsūtīta 3 dienas pēc viņas nāves, un es nedomāju, ka pašvaldība nebija zinājusi par viņas nāvi).Un visas nākošās vēstules jau ir citādas - ka mums nav nekādu tiesību, ka ir jāizbrauc laukā, neskatoties, ka abas esam vecmammas tiešās mantinieces(izņemot īres līgumu un pensiju vairāk nav nekāda mantojums), ka visus komunālos maksājumus veicam laikā, nekrājam parādus, un pat neņem vērā manas mātes ienākumus - tie ir zemāki par 170 Eur/mēnesī, tas nozīme ka viņai knapi pieteik lai varētu apmaksāt rēķinus, un sev nekas nepaliek - t.i. par manu algu ir jādzīvo divām, un vēl pašvaldības vēlas lai mēs īrētu vcitu dzīvesvietu. Tagad pašvaldība vēlas lai mēs paši iesniedzam tiesā, bet esam neziņā, vai ir vērts, un vai vispār var to lietu vinnēt, bet citas dzīvesvietas pagaidām nav(izņemot vasaras māju Lucavsalā, kura 2012.gada septembrī ir nodegusi un tagad atrodas avārijas stāvoklī). Es nezinu vispār ko darīt šajā situācijā un pie kā vērsties, jo mūsu jurists neko konkrētu nesaka, tikai nomierina, bet arī saka ka mūs var izlikt. Mēs to protams ka saprotam, bet situācija ir tāda pašlaik, ka mēs izstiepsim kājas un paliksim uz ielas, ja mūs izliks. Pie tam, pašvaldība bija slēpusi no mums to, ka mēs varējām atsavināt dzīvokli kad vecmamma vēl bija dzīva, bet pateica kādu laiku pirms viņas nāves, mēs protams ka reaģējām, sākām jau vākt dokumentus,māte bija vērsusies uz privatizācijas komisiju, bet bez vecmammas klātbūtnes neko nevarēja padarīt(viņa bija guļoša slimniece), un nepaspējām. Kopīgiem spēkiem un uz nomaksu mēs to varētu paveikt. Ļoti lūdzu, ja kāds var kā palīdzēt informatīvi, lūdzu palīdziet,jo es nezinu pie kā vēl var vērsties, es būšu Jums ļoti pateicīga.
Paldies par uzmanību.
Angelina Afanasjeva, 18.10.2016. 10:14
Un, gadījumos, ja īpašnieks - un tā ir pašvaldība, gaida, kad tiesā vērsīsimies mēs, ko darīt šajā situācijā? Īres likuma izpratnē mēs it kā neskaitāmies par mirušās radiniecēm. Gadījumā ar manu māti, mirušās meitu, pašvaldība izsaka sekojošo - tā kā viņas(manai mātei) ir sava ģimene, t.i. es, viņai nav tiesību pretendēt. Kāds sakars?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.