Jurismi
- Kad nomirst juristi, kāpēc viņus sadedzina 600 pēdas zem zemes? - Tāpēc, ka dziļi sevī viņi ir patiešām jauki puiši.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Zemes noma, kas atrodas zem īpašumā esoša dzīvokļa.
Laura Ogņeva, 07.11.2016. 11:57
Labdien! Lūdzu dalīties pieredzē. Nopirku dzīvokli 2010.gada martā. Nebiju informēta, ka māja atrodas uz cita īpašnieka zemes. Mums ir paredzēta sapulce, kur īpašnieks grib slēgt nomas līgumus un atgūt nomas maksu, par 10 gadiem. Līdz šim brīdim īpašnieks nebija izrādījis nekādu interesi. Zemi apsaimniekojam un uzturam kārtībā, par mājas līdzekļiem. Esmu informēta, ka īpašnieki zemei ir mainījušies pēc dāvinājuma 2016.gada septembrī. Mans jautājums, vai jaunie īpašnieki var pieprasīt nomas maksu par 10 gadiem, ja nav bijuši īpašnieki. Vai pastāv kādi ierobežojumi, kas uzliek mājas īpašniekiem par pienākumu kompensēt jaunajiem īpašniekiem nomas maksu.Paldies, par atsaucību.
Vilmārs Endzelis, 09.11.2016. 22:24
noteikumu un ierobežojumu nav. Vienīgais pamats - zemes nomas līgums. Ja tāda nav, nekas nav jāmaksā. Zemes īpašnieks var prasīt nomas līguma noslēgšanu. Ja nepiekrīt mājas īpašnieki, tad tiesas ceļā. Dzīvokļa pircējam savukārt var rasties prasījuma tiesība pret tā pārdevēju par noklusētu lietas trūkumu.
Laura Ogņeva, 10.11.2016. 15:19
Paldies, par informāciju. Nezināju īsto situāciju. Skaidrība ir par 1/2 zemes, otrai palika vecā īpašniece, kas ieguva zemes īpašuma tiesības 1997.gadā. Pēc Civillikuma 1895. panta 10 gadi beidzas 2007.gadā, bet par cik pastāv piespiedu nomas tiesības (bez līguma), vai kompensācija, par zemes nomu un zemes nodokli, pēc attiecīgo gadu tiesiskā regulējuma nav jāmaksā? Paldies, par atsaucību.
dipl.iur. Iveta Nestere, 13.12.2016. 11:26
Nu nebūs gan tā Vilmār, zemes īpašniekam ir tiesības pieprasīt nomas maksu par visu periodu no tā brīža, kā kļuvis īpašuma īpašnieku arī ja nav bijis zemes nomas līgums. Papildus arī tiesai prasot noslēgt zemes nomas līgumu piespiedu kārtā, ja puses nevienojas par nomas maksas apmēru, kurš var būt brīvi vienojoties līdz 6% no kadastrālās vērtības, ja puses nespēj vienoties, tiesa nosaka 6% un viss. Protams ir judikatūra ar lietām, kurās potenciālie piespiedu nomnieki tiesā pierāda, ka konkrētais zemes gabals, kurš tiek izmantots zem viņu īpašuma, objektīvu un pierādamu iemeslu dēļ, nav vērtējams naudas summā ko vēlas no nomas iegūt iznomātājs, jo zemes īpašums ir izvietots vainu purvainā vietā, tapēc nav izmantojams pilnībā, vai ir nepienācīga infrastruktūra, nav ceļu piemēram, bet tie ir tiešam tikai daži gadījumi, kad potenciālajam nomniekam ir izdevies mazināt nomas maksas apmēru.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.