Jurismi
Jautājums: Kā tu sauc juristu ar IQ 75? Atbilde: Jūsu godība
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Īpašuma pārņemšana
Laura Ikauniece, 07.11.2016. 22:01
Labdien!
Ar banku tika noslēgts īres līgums. Īrnieks nemaksāja īri, banka nosūtīja divus brīdinājumus, nosakot, ka līdz noteiktajam datumam īpašums ir jāatbrīvo. Pēc īres līguma, īpašuma pārņemšana notiek pamatojoties uz pieņemšanas-nodošanas akta. Pēc noteiktā termiņa un noteiktajā dienā bankas pārstāvji neieradās pārņemt īpašumu. Nav arī atteikuma atbrīvot telpas. Banka vēlas saņemt maksājumus par īri pēc līguma darbības laika. Tomēr banka reāli nav veikusi darbības, kas vērstas uz īpašuma pārņemšanu. Vai ir iespējams tiesā apstrīdēt bankas pieteiktos zaudējumus?
LL.M. Raimonds Upelnieks, 08.11.2016. 18:38
ir iespējams pārsūdzēt. brīvi
Laura Ikauniece, 09.11.2016. 18:16
Pirmās instances tiesa pieņēma lēmumu piedzīt no īrnieka tos zaudējumus. Neņemot vērā to faktu, ka izņemot brīdinājumu par telpu atstāšanu banka neko nedarīja un uzreiz vērsās tiesā. Tomēr banka no savas puses neizpildīja sava līguma nosacījumus. Īpašuma nodošana notiek pamatojoties uz pieņemšanas nodošanas akta, ko iespējams parakstīt tikai uz īpašuma atrašanas vietas. Tomēr no bankas puses nebija noteikta nedz diena nedz laiks, kad īrniekiem jānodod telpas. Izskatās kā nevēlēšanās izpildīt pašu nosacījumus. Ir vērts iesniegt apelācijas sūdzību? Pietiekošs pamats?
LL.M. Raimonds Upelnieks, 16.11.2016. 14:33
jāskatās dokumenti
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.