Jurismi
Advokāts satiekas ar klientu un saka: - Man tev ir divas ziņas – labā un sliktā. Ar kuru sākt? - Ar slikto. - Uz cietušā atrasto asins traipu analīze pierādījusi, ka tās ir tavas asinis. - Un kāda tad ir labā? - Visi rādītāji – hemoglobīns, holesterīns, cukurs – ir normas robežās!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Vai no aplokšņu algas saņēmēja (ne maksātāja) iespējams piedzīt nodokļus?
Andris Miegulis, 12.01.2017. 09:59
Labdien, pieņemsim, ka VID rīcībā nonāk neapšaubāmas ziņas par to, ka kāds uzņēmums ilgstošā laika periodā izmaksājis vienai konkrētai personai algu, bet nav bijis noslēgts darba līgums. Turklāt summa ir konkrēti zināma. Piemēram, uzņēmuma valdes loceklis pārskaitījis naudu elektroniski no sava privātā konta, no savu ģimenes locekļu privātajiem kontiem vai citu uzņēmuma valdē strādājošo privātajiem kontiem.

Publiskajā telpā pēdējā laikā izskan ziņas ka privātpersonām ir pašām jāpiesakās VID, ja kāda persona (ne radinieks) gada laikā pārskaita vairāk par 1400 EUR un no šīs summas jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Vai ir iespējams, ka VID, atsaucoties uz šo dāvinājuma likumu vai ko līdzīgu, varētu vērsties pret algas saņēmēju? Aprēķināt viņam 23% IIN, papildus vēl soda naudu / kavējuma naudu?

Varbūt ka valdes loceklis var izmantot šo dāvinājuma likumu lai noveltu no sevis atbildību? Apgalvojot, ka pārskaitītā nauda ir nevis alga par kādu darbu, bet dāvana. Un noliegt pašu strādāšanas faktu.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.