Jurismi
Tiesnesis jautā cietušajam: - Vai cilvēks, kurš sēž uz apsūdzēto sola, ir tas pats,kas ielauzās jūsu dzīvoklī un aplaupīja to? - Nu ziniet, pēc viņa advokāta runas es pat vairs neesmu pārliecināts, vai man vispār ir dzīvoklis!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Maldīgs līgums ar pašvaldību
Inga Ulanova, 18.05.2017. 15:43
Labdien!
Situācija sekojoša-
Piedaloties un uzvarot Publisko iepirkumu konkursā SIA noslēdzis pakalpojumu līgumu ar pašvaldību.
Saņemot jau pirmo uzdevumu tika konstatēts, ka pašvaldības prasības neatbilst līgumā norādītajam. Sanāk tā, ka lai SIA pildītu savas saistības ar pašvaldību jāveic virkne citu uzdevumu, kuri ne iepirkumā ne līgumā nav minēti un protams nav samaksas.
Vai šāds līgums neskaitās maldinošs? Tas nav noslēgts ar viltu?
Kā mums talak rīkoties? Padalaties ar padomiem, lūdzu?

Pašvaldība draud rēķinat līgumsodu, bet darbi nav izpildami viņu dēļ.

Paldies!
Raivo Priede, 21.05.2017. 06:52
Līgumu vajag pilnībā izlasīt un pirms līguma slēgšanas izrunāt visas niances un iespējamos jautājumus pilnība, pirms noslēgšanas.
Cik ilgs ir pagājis laiks kopš tika noslēgts līgums? Ka līgums tika noslēgts fiziski abām pusēm atrodoties kopā, vai caur pastu?

Vai jums bija savs nosacījums vai ligums? Ar Līgumiem nav tik vienkārši jo tāpēc ieteicams vienmēr ir iepazīties ar līgumu caur juristu. Jo bieži vien paši līgumi ir uzrakstīti ar dažādām nepilnībām, bez jurista ieskata cilvēks nemāz nerēdzēs nepilnības.
Ar viltu noslēgts līgums būtu kur puse slēdzot līgumu, apzīnāti saprot kā līgums netiks izpildīts, nedarot zināmu kaut kādu specifisku niansi vai faktu, ka piem. Pērkot graudus, no zviedrijas nosledzot līgumu ar kuģa kapteini ka šis atvedīs jums preci norunātās 2 dienās,jo 3 dienā ir tava realizācija, bet tajā pašā laikā kuģa kapteinis tev nepasāka ka viņa kuģis nav sagatavots lai pārvadātu 'tieši tādu specifisku kravu, un atved tos graudus, bet viņi ir visi slapji.... Tā būtu līguma noslēgšana ar viltu.
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 24.05.2017. 18:11
Te ir divi procesi, nevajag aizmirst. Administratīvais, kur pretendents piedalās publiskā iepirkumā un uzvar, iegūst tiesības slēgt līgumu. Civiltiesikais - paša līguma parakstīšana. Jau pēc pirmās stadijas bija tiesības prasīt, lai līguma būtiskie nosacījumi atbilst konkursā izludinātajam. Bet kad jau līgums ir parakstīts, ir tā kā par vēlu kliegt, jo bija iespēja iepazīties ar līguma nosacījumiem un neparakstīt.
Inga Ulanova, 05.06.2017. 15:09
Ar līguma nosacījumiem bijām iepazinušies, BET tur tā lieta, ka darba procesā Pašvaldība "izdomaja" vēl virkni citu uzdevumu, kuri nav minēti līgumā un par tiem nav paredzeta samaksa. Pinīgi skaidrs, ka uzņēums parakstot līgumu parakstās par līgumā un tehniskajā specifikā rakstītiem uzdevumiem utt.

Jautājums bija par to- vai tā nav uzņēmuma maldināšana!?

Itkā Pašvaldība piekrita lauzt līgumu, gaidam kādu līgumsodu piemēros.
dipl.iur. Iveta Nestere, 02.11.2017. 12:23
Tā notiek, kad neiepazīstas ar līguma nosacījumiem un neizpēta ar līgumu uzlikto pienākumu apmēru. Diemžēl, arī domēs, atbildīgās personas ne vienmēr skatās nopietni uz veicamo darba apjomu un reāli nepieciešamajiem soļiem, kas būtu jāveic, lai sasniegtu rezultātu. Maldināšana diezin vai, bet nepienācīgi izdarīts mājas darbs, iepazīšanās ar līguma nosacījumiem, veicamo darbu apzināšana, izbraukšana uz objektu, ja tas ir iespējams, abas puses nav veikušas pienācīgu darbu pirms līguma slēgšanas, tāpēc dome ir atkāpusies, pretējā gadījumā, ja būtu maldināšana, ar mērķi panakt darbu izpildi par jebkuru cenu, būtu tiesvedība, nevis līguma laušana.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.