Jurismi
"Kāpēc jūs apgalvojat, ka jums ir tikai viens brālis," bargi prasa tiesnesis apsūdzētajam, "ja jūsu māsa ir zvērējusi, ka viņai ir divi brāļi?"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Par mātes un tēva tiesībām
Inga Grebņicka, 12.09.2017. 13:58
Labdien!
Lūdzu jūsu palīdzību. Ar bērna tēvu oficiāli esam šķīrušies jau vairāk kā 4 gadus. Tiesa pieprieda maksāt alimentus, ko viņš nedarīja. Lieta aizgāja līdz tiesas izpildītājam, beigās maksāja Uzturlīdzekļu fonds. Pirms mēneša, bērna tēvs ieskaitīja uz konta visu parāda summu, kā arī apsolīja turpmāk maksāt alimentus, bet jautājums būs par ko citu. Tagad, viņš pieprasa, lai viņam atvedu bērnu tad kad viņš vēlēsies ( piebildīšu, ka bērna tēvs dzīvo Daugavgrīvā, mēs ar bērnu Ķekavas novadā, autotransporta man nav, respektīvi no Ķekavas novada jābrauc uz Daugavgrīvu). Kā viņš saka, ka parādu man ir atdevis, tagad man jāpielāgojas viņam. Jautājums, cik juridiski viņam ir tiesības izteikt šāda veida pieprasījumus. Es neaizliedzu tikties ar bērnu, man vienīgais lūgums ir, ka viņš pats atbrauc bērnam pakaļ, un arī atved viņu atpakaļ (zinot to faktu, ka bērna tēvam ir autotransports). Lūdzu palīdziet ar padomu!
dipl.iur. Iveta Nestere, 01.11.2017. 17:16
Ja starp jums, kā pusēm pie laulībs sķiršanas izskatot arī jautājumu par saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību nebija noteikts konkrēts uzvedības modelis, respektīvi, ka Jūs vedat bērnu pie tēva brīvi vienojoties par bērna un tēva tikšanos, tad nekāda veida pieprasījumu atgādāt bērnu pie viņa viņš prasīt nevar. Civillikums tikai principā noska, ka abiem vecākiem ir tiesības uzturēt attiecības ar bērnu, to kādā veidā tas notiek, pēc grafika, piemēram, viena nedeļas nogale pie tēva otra pie mātes, to nosakat jūs vecaki savstarpēji vienojoties, ja šādu vienošanos mutvārdos panākt nav iespējams, aizskartā puse ir tiesīga vērsties tiesā, lai noteiktu saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību un tad jau uz tiesas sprieduma pamata īstenotu savas tiesības. Šajā gadījumā, komunikācijas kļūda un tēva ambīcijas par to, ka ir Jums samaksājis uzturlīdzekļus un tagad Jūs esat viņam kaut ko parādā. Uzturlīdzekļu samaksa nav varoņdarbs, tas ir ar likumu noteikts pienākums. Juridiski vinam ir tiesības tikai uz tikšanos ar dēlu, kā tas tiek īstenots, tā ir jūsu abu vienošanās, par to, ka Jūs nevedat bērnu pie tēva, bet aicinat bērna tēvam pašam atbraukt un paņemt bērnu, tas nekadi nepārkapj likuma normas, Jums ir jāpielāgojas tikai tik daudz, lai bērns principā tiktos ar tēvu, nodrošināt iespēju tikties un nelikt šādām, bērna un tēva, attiecībam šķēršļus.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.