Jurismi
Kad mēs pārkāpjam likumu, mūs soda. Kad mēs ievērojam likumus, no mums plēš nodokļus
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
apsaimniekošanas līgums dārzkopības sabiedrībā
Līga Čereškēviča, 25.01.2018. 10:38
Labdien!
Esam dārzkopības sabiedrības (DS) biedri, DS ir izveidoti statūti pēc kuriem šī sabiedrība darbojas, DS valdes priekšsēdētāja visādos veidos mēģina piespiest slēgt apsaimniekošanas līgumus. Slēgt šāda veida līgumus nevēlamies, jo jau tā ir neiespējami sekot, kur tiek tērēta mūsu biedru nauda, bet šajos līgumos apsaimnikošanas maksa ir vēl 3x lielāka kā pašreizējā biedru nauda. DS valdes priekšsēdētāja ir uzrakstījusi sūdzību par mums pašvaldības policijā par to, ka mums nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi, policija pieprasa uzrādīt noslēgto līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, diemžēl šāda līguma uz rokām mums nav, jo līgumu slēdza kooperatīvs ar atkritumu apsaimniekotāju. Atkritumu apsaimniekotājs individuālus līgumus slēgt nevēlās. Ļoti nepieciešama palīdzība, kā mums rīkoties šādā situācijā?
mag.iur. Ilmārs Kalniņš, 31.01.2018. 19:33
Dārzkopības sabiedrība ir veidota lai apmierinātu biedru vajadzības un tikai biedru vairākuma ziņā ir noteikt biedrības virzību vienā vai otrā virzienā. Ja jums nekas neizdodas, tad acīm redzot esat mazākumā un tam ir jāpakļaujas vairākumam. Par atkritumiem. Nav saprotams kādu līgumu ir noslēdzis DS, var būt tikai par savu - administrācijas atkritumu izvešanu, kaut gan var būt arī par visas DS atkritumu izvešanu. Iesaku sasaukt sapulci - statūtos ir jābūt noteiktai kārtībai, cik DS biedri ir tiesīgi sasaukt kopsapulci un pārvēlēt vadību, kā arī statūtos noteikt biedru un DS tiesības un pienākumus konkrētāk, ja tas nav pietiekoši skaidri. Naudas lietām ir jābūt caurskatāmām un saprotamām - līgums - rēķins un pārskaitījums. Līgumā par atkritumu apsaimniekošanu arī parādīsies konkrētais apjoms un izvešanas regularitāte.
dipl.iur. Iveta Nestere, 01.02.2018. 17:55
Sasauciet arkārtas saulci un pārvēliet priekšsēdētāju. Lasiet Statūtu tekstu un tur viss būs, kada veidā sasaucama, jums nav jācieš no jūsu pašu ievēlētas amatpersonas darbībām, ar kurām jūs neesat mierā, tās ir jūsu intereses un neviens viņas neaistāvēs bez jūsu pašu līdzdalības procesā.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.