Jurismi
- Kāda atšķirība starp labu advokātu un lielisku advokātu? - Labs advokāts pazīst likumu. Lielisks advokāts pazīst tiesnesi.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
pirpirkuma tiesību piedāvāšana
Vita Vita, 01.03.2018. 15:14
Sveiki!

Ir dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā + kopīpašuma daļas no visas mājas + kopīpašuma daļa no zemes zem mājas. Taču ir 2 neatkarīgi nodalījumi zemesgrāmatā. Pārdevēja mērķis ir pārdot dzīvokli ar visām funkcionāli saistītajām daļām. Bet tā kā ir 2 atsevišķas zemesgrāmatas (dzīvoklis un zeme), ir jātaisa 2 atsevišķi nostiprinājuma lūgumi pie notāra. Vai šajā gadījumā zemesgabala zem mājas kopīpašniekiem ir pirmpirkuma tiesības un šādas ir jāpiedāvā?

Manā skatījumā nevajag, atsaucoties uz Dzīvokļa īpašuma likumu, bet NĪ kompānijas jurists apgalvo, ka vajag, jo "praksē nevienam nepiedāvās pirmpirkuma tiesības, ir atteikums no iepriekšējiem īpašniekiem, bet likums prasa, lai pirkuma līgumā būtu šāds punkts, jo īpašnieki ir mainījušies un 'teorētiski' šie īpašnieki nav atteikušies", atsaucoties uz CL 1073.p.

Pašvaldībai nav jāpiedāvā, jo ir domājamā daļa no zemes zem mājas un pircējs ir rezidents, bet par kopīpašniekiem ir strīds.

Pircējs ir neizpratnē un gatavs atcelt darījumu.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.