Jurismi
Jurists noķer zelta zivtiņu, un tā viņam lūdzas: - Atlaid mani, un es izpildīšu trīs tavas vēlēšanās! Jurists padomā, padomā, atlaiž zivtiņu un jautā: - Ja es tev palūgšu atbildēt uz manu jautājumu, vai tā jau būs izpildīta vēlēšanās? - ...Jā gan....
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Izlīgums
Jolanta Tarasova, 15.03.2018. 17:15
Labdien. Nepilngadīgais 14.gadīgs,stundas laikā ir parāvis klasesbiedrenei roku, jo esot tikst apsmiets. Vakarā klasesbiedrene vērsusies slimnīcā ar sāpēm, un tika konstatēts plaukstas bojājums otras personas grrokas griešānas rezultātā. Skolā tika izsauktas abas puses. Protams, vecāki sapratām un skolas vadība arī, ka tie ir tikai pusaudži, simpātijas un t.t Bet fiziski aiztikt nedrīkst. To nenoliedzu! Tālāk pēc sapulces, cietušā māte izteica mutiski, cik viņai radušies zaudējumi. Summa sastādījusi 550.eur, jo cietusī dejojot, un tagad nevar apmeklēt nodarbību. Pēc rokas paraušanas, stunda netika apturēta, skolotāja neko neievēroja, meitene nesūdzējās par sāpēm. Tikai ejot pēc stundām roka sāka sāpēt.
Kad palūdzu no cietušās skolas nosaukumu, trenera koordinātes, un aprakstu šai summai-no kā tā aprēķināta, saņēmu atteikumu. Lūdzu , lai man iedod pilnu āsrta slēdzienu un čekus, kas apstiprina nepieciešamo medikamentu iegādi. Atteica! Nākošā dienā watsaap sekoja no cietušās sms, ka viņa ir tikai informējusi mani, un pierādāmās summas par zālēm ir 16.00, un 135.00 samaksātā nauda par deju nodarbībām. Kā es varu iedot tāpat šo lielo summu, ja man nedod uz rokas nevienu pamatojuma dokumentu. Tikai cietusī teica, ka tas ir arī morālā kompensācija. Kā es varu pie notāra noslēgt kādu vienošanos, ja man nav pamatojuma, par ko es maksāju. Sakiet lūdzu, kā rīkoties šajā situācuijā? Pēc manām domām, ja ir nodarīts tāds liels nodarījums-meieteni uzreiz vajadzēja būt sāpēm, bet turpmāko dienas daļu viņa turpināja mācības un rakstīja ar to roku. Kā arī pārējās dienas skolā rakstīja, pati vilka cimdus.
A.C.
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 16.03.2018. 10:40
Jautājums juristiem par to, kā meitene varēja/nevarēja - nav īsti vietā, tas ir jautājums medicīnas ekspertiem.
Būtībā ir jautājaums, vai jus piekrītat izlīgt un vai šī summa jūs (abas puses) apmierina? Ja apmierina, nekādi pierādījumi nav vajadzīgi, izlīgstat, visi laimīgi. Ja neapmnierina, tad sākas pierādīšanas un pamatošanas process. Jums ir tiesība prasīt, no kā sastāv reālie materiālie zaudējumi, viņiem būtu jāpamato un jāuzrāda čeki. Morālo kaitējumu, saprotams, nevar pamatot ar papīriem. To var tikai pieņemt un piekrist vai nē.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.