Jurismi
Tiesā: - Lieciniek! Zvēriet ka teiksiet taisnību, tikai taisnību un visu taisnību! - Zvēru! -Tātad jums jā saka tikai tas, ko redzējāt pats savām acīm, nevis dzirdējāt no nostāstiem. Sapratāt? - Jā. - Kad un kur jūs esat dzimis? - Uz šo jautājumu nevaru atbildēt...
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
apzinati nepatiesie dati
Aivars Kampe, 25.04.2018. 03:55
ja aizturetaja par administrativo parkapumu persona sniedz par sevi apzinati nepatiesus datus (piem. nosaucas par Barku Obamu) vai vina var tik saukta pie kriminalatbildibas?
Roberts S, 25.04.2018. 13:27
Ja pieiet pie formālas sastāva analīzes, tad teorētiski var piemērot Krimināllikuma 281.pantu (Personas identitātes slēpšana), bet nu šo pantu jau vairāk attiecina uz svešu vai viltotu pers apliecinošu dokumentu izmantošanu, un svarīgi, ka ar šīm darbībām mēģina radīt škietamību par savu personību personām, kas izpilda valsts varu, respektīvi policisti utt., un īsti uz apsargiem šis nederēs, jo nav valsts vara apakšā. Parasti piemēro LAPK 175.11 (Personas identitātes slēpšana), jo nu tieši šis pants ir par identitātes slēpšanu, ja galu galā uzzin, kas viņš ir patiesībā. Šo parasti piemēro pašvaldību policijas ikdienā, ja kāds cenšas slēpt datus vai uzdodas par citu.
Aivars Kampe, 25.04.2018. 14:11
Atvainoiet! 300 un 302 KL panta skaidri rakstits, ka aizutretajam nedraud kriminalatbildiba gan par apzinatu nepatiesu datu sniegsanu gan par apzinati nepatiesu licibu sniegsanu, tadejadi persona var sniegt nepatiesu informaciju gan administrativa protokola sastadisanas laika, gan personas noskaidrosanas laika policijas iecirkni. Turklat, ja personai nedraud sods par apzinati nepatieso liecibu sniegsanu, tas automatiski nozime ka vina var sniegt ari nepatisas zinas par sevi, jo gan tas gan tas ir infromacija, kas pec KL var tikt izmantota pret personu tiesa.
Aivars Kampe, 25.04.2018. 15:20
un vel viens moments - ja persona, uz kuru tiek sastadits administrativais protokols uzrada svesu ID - tas ir kriminali nosodams vai ne?
dipl.iur. Iveta Nestere, 27.04.2018. 17:05
281.pants. Personas identitātes slēpšana

(1) Par savas personas identitātes slēpšanu, uzturoties Latvijas Republikā bez pienācīga personību apliecinoša dokumenta vai izmantojot svešu vai viltotu personību apliecinošu dokumentu, —

soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par savas personas identitātes slēpšanu, ja tā izdarīta nolūkā izvairīties no kriminālatbildības vai administratīvās atbildības vai izdarīt noziedzīgu nodarījumu vai nolūkā palīdzēt citai personai izvairīties no kriminālatbildības vai administratīvās atbildības, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Atbilde uz Jūsu jautājumu par Baraku Obamu un svešu ID apliecību. Domājams, ka sekojošos pantus 300. un 302. esat atradis vai lasījis tādā likuma redakcijā, kura man nav pieejama, jo publiski pieejamajā, tāda normas interpretācija nepastāv.
Aivars Kampe, 28.04.2018. 01:09
Ne, aizturetajai pesronai nedraud kriminalatbildiba par apzinati nepatieso liecibu sniegsanu. Tadejadi vina nevar but saukta pie kriminalatbildibas par jebkadu apzinati nepatieso informaciju sniegsanu (iesk. personas datus), jo pec KPL jebkada informacija var tikt izmantota pret personu tiesa.
dipl.iur. Iveta Nestere, 03.05.2018. 17:35
Cienītais, atveriet likumi.lv, pēcāk meklētājā ierakstiet Krimināllikums un beidzot izlasiet 300. un 302.pantu. Šie panti nav tūlkojami tādā veida, kāda Jūs to veicat.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.