Jurismi
Teroristu grupa iebrukusi Vispasaules Juristu Biedrības kongresā un saņēmusi par ķīlniekiem vairāk kā 100 juristus. Teroristu līderis paziņojis, ka ja viņu prasības netiks izpildītas, viņi katru pusstundu sāks atbrīvot pa juristam.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Dāvinājums no mantojuma
Tālis Laizāns, 03.02.2019. 15:38
Esmu saņēmis mantojumā daļu no liela zemes gabala (šim zemesgablam vēl ir mantinieki, kuri saņēmuši mantojumu un mūsu satarpā par robežām strīds nepastāv - ir mutiska vienošanās, kuru vēlos nostiprināt uz papīra).
Zemesgrāmatā nav noteiktas mana īpašuma robežas. Sanāk, ka mana īpašuma daļa ir virtuāla?
Vēlos daļu no mana zemesgabala uzdāvināt brālēnam.

Kā, uzdāvinātu hektāru zemes brālēnam un pēc dāvinājuma veikšanas zemesgrāmatā (manā un brālēna) būtu ierakstītas zemes robežas?
dipl.iur. Iveta Nestere, 05.06.2019. 16:44
Jāvienojas ar pārējiem zemes īpašniekiem par zemes gabala lietošanas kartību, iekļaujot tajā konkrētu sadalījumu, izsaucot mernieku un iemērot Jums piederošo domājamo daļu skaitu jau faktiski esošajā zemes gabalā un taja jau brālēnam kļūstot par līdzīpašnieku dāvinājuma ceļā, izdalīsiet no sava īpašuma brālēna daļu. Kā likums, šāda lietošanas kārtības noteikšana nenotiek miermīlīgi, jo jūs visi esat īpašnieki domājamām daļām un katram ir tiesības katru no daļām, un vienmēr kaut kāds zemes gabala stūris būs netik pievilcīgs un neviens īsti negribēs atdot otram lietošanā to zemes gabala daļu, kurai piemēram, ir blakus piebraucamais ceļš vai komunikācijas, piemēram, ūdens, elektrība. Tāpēc ir jātiekas un jāsāk saruna, lai noskaidrotu citu īpašnieku viedokli, bet iespējams, Jums jau vēsturiski ir tā, ka vieni lieto vienu daļu no zemes un citi citu un īpaši nejaucās citu līdzīpašnieku darbībās un lietošanas kārtība jau faktiski pastāv, bet tikai mutvārdos.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.