Jurismi
Jurists: - Nedomāju, ka par tādu mazu pārkāpumu jūs varētu ieslodzīt... Klients: - Un kā tu domā, no kurienes es zvanu?!?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Atvalinàjums
normunds berzins-daugulis, 01.03.2019. 13:33
Labdien
Jautajums par darba tiesibam.
Tèvam ir darba ligums jau 15 gadus,viss oficiali.
Pedejos 9 gadus nav izmantojis atvalinàjumu jo darba devèjs "nelauj"!
Vai ir iespèjams pieprasìt samaxu no darba devèja par so periodu par neizmantoto atvalinàjumu?
Paldies
Aleksandra Barone, 04.03.2019. 08:46
Labdien, neesmu jurists, esmu grāmatvedis. Bet arī varu mēģināt Jums atbildēt. Pēc Darba likuma pieprasīt, lai izmaksā nevar, ir jāiet atvaļinājumā, izņemot, kad uzrakstīs atlūgumu, tad šī summa būs jāizmaksā kā neizmantotais atvaļinājums. Ir gan likumā noteikts šis divu gadu noilgums, bet ja darba ņēmējs iesūdz tiesā darba devēju, tad tiesa lielākoties tomēr lemj par labu darba ņēmējam, liekot izmaksāt visu šo sakrājušos atvaļinājumu, neņemot vērā šo noilgumu.
normunds berzins-daugulis, 04.03.2019. 10:01
Liels paldies Aleksandra par Jusu zinu
dipl.iur. Iveta Nestere, 16.05.2019. 14:28
Nu nav gan nekāda 2 gadu noilguma, jau kopš 2015.gada ir izmaiņas Darba likumā, kas nosaka, ka kopensācija par neizmantoto atvaļinājumu ir izmaksājama par darba līguma darbības laiku visā tā periodā, respektīvi, ja strādā 15 gadus vienā uzņēmuma, tad neizmantotais avaļinājums un par to izmaksājamā kompensācija, tiek aprēķināta par visiem 15 gadiem, cik nu atvaļinājuma dienas par 15 gadiem darbinieks nav izmantojis.
Jūlija jūlija, 28.05.2019. 19:49
(5) Ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. ( darba likuma 149 panta piektā dāļa)
normunds berzins-daugulis, 01.01.2021. 22:41
Paldies par Jùsu atbildem.Tèvs rezultàtà tiesas celà guva izmaksu par visiem 9 gadiem+neapmaksatam virsstundam+atlaisanas kompensaciju+moralo kompensaciju.Tà,ka tik uz prieksu caur tiesu,ja kadam vajadziga palidziba saja jautajuma tad drosi jautajiet-dalisos ar pieredzi!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.