Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Ģimenes strīds - kādas tiesības ir tam, uz ko pārraksta nekustamo īpašumu? Deklarācija...
Arturs Ziedins, 25.03.2019. 15:35
Problemātiska situācija.Trīs istabu dzīvoklī dzīvo māte, tēvs un 2 dēli (pieauguši).Viens dēls regulāri agresīvi noskaņots uzbrūk otram, veic dzīvoklī remontu, mēģina pierunāt vecākus pārrakstīt visu dzīvokli uz savu vārdu.Ja viņam tas izdodas, tad kādas ir viņa tiesības kā dzīvokļa īpašniekam pret otro brāli un vecākiem?

Ja visas 4 personas ir deklarējušās šajā adresē, vai persona, uz ko tiek pārrakstīts īpašums var vienkārši "izmest uz ielas" pārējos ģimenes locekļus vai savu brāli?Kādas iespējas juridiski aizsargāties ir šādā situācijā?
LL.M. Raimonds Upelnieks, 19.06.2019. 06:43
Sveiks,

Īpašniekam ir tiesības rīkoties ar nekustamo īpašumu pēc savviem ieskatiem, tajā skaitā iegūt no tā labumu, t.i. peļņu. Šajā situācijā prognozes, attiecībā uz iespējamiem situācijas attīstības virknējumiem, ir atkarīgas no īpašnieka nekaunības, agresivitātes un fantāzijas, kā arī no saviem nodomiem.
Prasmīgi organizējot īpašnieka tiesību īstenošanu īpašumā var nonākt līdz situācijai, kad otrs brālis un vecāki tiek no īpašuma izstumti. Tas ir tāds delikāts jautājums, kur jāvērtē vairāki faktori, piemēram vecāku dzīves gadu vecums, mantu stāvoklis īpašumā, bet galvenokārt jau pastāvošais valdījums, kurš cik saprotu nevar būt nelikumīgs. No likumīga valdījuma var piespiest personu iziet tikai ar tiesas spriedumu, tādēļ no minētā, cik vien tur var saprast, var pieņemt, ka pastāv risks attiecībā uz iespējamo negodprātīgo nodomu šādu likumīgu valdījumu pārtraukt, aizbildinoties, ka dzīvoklī ir jāveic remonts. Pēc remonta var izrādīties, ka dzīvoklim ir nomainītas atslēgas un tajā dzīvo pilnīgi likumīgi iemitinājies īrnieks. Būtu vairāk informācijas, tad varētu spriest, taču situācija aprakstīta tikai virspusēji. Katrā ziņā viens no iespējamiem aizsardzības paņēmieniem būtu pieturēšanās pie iegūtā valdījuma nepārtraukšanas, tajā skaitā personīgo mantu uzglabāšanas dzīvoklī. Papildus varētu vērtēt kādas ir īpašnieka (kā dēla un brāļa) iespējas pildīt likumā uzlikto pienākumu rūpēties par saviem vecākiem. Variantus var atrast vienmēr, bet vajag vērtēt visu ieinteresēto personu intereses kopumā.. Kaut kā tā, cik nu var izzīst no tik niecīgas informācijas..
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.