Jurismi
Tas bijāt Jūs vai Jūsu brālis, kas tika nogalināts karā?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Ticēju, un piemānija.(15)
Margarita Mihailova
Juris Bārtulis, 19.08.2012. 21:33
Būtisks ir Jūsu noslēgtās vienošanās saturs, resp., kā vienojāties par bērna ikdienas aizgādību. Nezinot šos apstākļus, nevar īsti spriest par visiem apstākļiem. Ja otra puse vienošanās noteikumus pārkāpj, Jūs varat prasīt tās izpildi. Taču saskarsmes tiesības Jums ir jebkurā gadījumā - ja tās Jums tiek liegtas, varat tūlīt vērsties bāriņtiesā.
A g y, 21.08.2012. 09:46
Nepiekritīšu Juris Bārtulis.
Strīda gadījumā nesaskaņas var izšķirt bāriņtiesa, tomēr tiktāl, cik tas attiecas uz vienošanās izpildi un aizgādības jautājuma risināšanu.
Liedzot tikties vai otram vecākam aizturot bērnu, uzskatāms, ka ir ierobežotas saskarsmes tiesības attiecībā uz bērnu un ir pamats celt prasību tiesā par saskarsmes un aizgādības tiesībām. Ierobežot saskarsmes tiesības var tikai tiesa un tikai tad, ja tas atbilst bērna interesēm.
Juris Bārtulis, 21.08.2012. 20:11
Nav saprotams, kam "nepiekritīs" A g y. Tieši par vienošanās izpildi var vērsties tiesā, ja vien šī vienošanās jau nav ar tiesas nolēmuma spēku.
Turklāt saskarsmes tiesības un aizgādības tiesības ir divi dažādi ģimenes tiesībui institūti.
Margarita Mihailova, 24.08.2012. 17:25
vienosanas ir noslegta ar notara vienosanos, ta ka skiramies pie notara. un kas attiecas uz saskarsmes tiesibam, tad, manuprat, tas tiek parkaptas, jo vira jauna sieva atrod visadus aizbildinajumus, lai tikai es tur neraditos.
Margarita Mihailova, 24.08.2012. 17:30
vai sadu ricibu var uzskatit par moralu kaitejumu matei un bernam?? sis kaitejums nav no viena cilveka, tur ir iesaistita visa bijusa vira gimene!
Juris Bārtulis, 25.08.2012. 15:46
Vispirms Jums tomēr jāizlemj - vai vēlaties prasīt bērna ikdienas aizgādību, vai tikai saskarsmes tiesību izmantiošanas kārtības noteikšanu.
Margarita Mihailova, 25.08.2012. 23:46
ikdienas aizgadibu, un tevam saskarsmes tiesibas!!
Vai tam ir nozime, tiesa, ja tevs ir bijis kodejies? Tapat ari vina mate, pie kuras uzturas berns??
Margarita Mihailova, 25.08.2012. 23:48
un vai sadu ricibu var uzskatit par moralu kaitejumu?? Liegt bernam mati??
Juris Bārtulis, 26.08.2012. 11:55
Tēva alkohola atkarības problēmām ir nozīme, tāpat arī citiem apstākļiem. Par iespējamo kaitējumu gan ieteiktu nestrīdēties - būtiski ir panākt ikdienas aizgādības noteikšanu Jums, kas atbilst bērna interesēm. Cik saprotu, līdz šim viss bijis balstīts tikai uz vienošanos, tagad būs jāvēršas tiesā.
A g y, 27.08.2012. 10:50
Iespējamā kaitējuma jautājums tiešām nav tas, kas pašlaik būtu risināms.
Būtiska nozīme ir noslēgtās vienošanās saturam. Ja vienošanās paredz, ka bērna ikdienas aizgādību realizē tēvs, māte ar to pašu netieši atzinusi tēva sabiedrību un dzīvesvietu par piemērotu un atbilstošu bērna fiziskajai un garīgajai attīstībai.
Juris Bārtulis, 27.08.2012. 23:10
Pat diezgan tieši atzinusi. Taču var mainīties faktiskie apstākļi, turklāt nevar pilnīgi izslēgt iespēju lūgt atzīt vienošanos par spēkā neesošu, pamatojoties uz Civillikuma 1415.pantu:
Neatļauta un nepieklājīga darbība, kuras mērķis ir pretējs reliģijai, likumiem vai labiem tikumiem, vai kura vērsta uz to, lai apietu likumu, nevar būt par tiesiska darījuma priekšmetu; tāds darījums nav spēkā.
Šajā gadījumā - bērna aizgādību nedrīkst izmantot kā instrumentu spiediena izdarīšanai uz otru vecāku. Protams, tas varētu nebūt vienkārši.
Margarita Mihailova, 28.08.2012. 22:26
protams, to es saprotu. Bet vai Jums ir berni? Tad iedomajaties sevi mana vieta. Reali es to nekad nedaritu, un nerikotos tik negodigi, ka to dara berna tevs, tas nebutu godigi pret delu...
Juris Bārtulis, 30.08.2012. 22:53
Ko nozīmē frāze "Bet vai Jums ir berni?"? Kā saprotu, Jūs šajā portāla vēlaties saņemt bezmaksas konsultācijas.Tās Jums arī tiek sniegtas. Taču Jums nav nekādas daļas par manu vai manu kolēģu ģimenes stāvokli. Ja Jums trūkst elementāras pieklājības un audzināšanas, iesaku doties uz maksas konsultāciju.
Margarita Mihailova, 03.09.2012. 14:13
Negribeju nevienu aizvainot!!! Un ar so teikumu nav nekada sakara ar Jusu gimenes stavokli, vienkarsas cilveciskas emocijas, Jums laikam nav saprotamas.
Valdis Krisbergs, 30.12.2016. 23:52
to >> Juris Bārtulis
Kauns par tādiem "juristiem"...
Manā Birojā tādiem pat apkopējas pienākumus neuzticētu.

EIRO TEMĪDA
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.