Jurismi
Kas amerikāņiem ir vislielākā traģēdija ? - Vislielākā traģēdija ir tad, kad pilna lidmašīna ar advokātiem iegāžas jūrā un ... izrādās, ka divas vietas tomēr ir bijušas tukšas!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Ar ko pusmācīts dakteris būtu sliktāks par pusmācītu juristu? (1)
Ivars Redisons
dipl.jur. Raimonds Upelnieks, 18.10.2006. 12:33
Man liekas, ka aprakstītajā situācijā viss ir kārtībā. Viss ir savās vietās. Vienam gribas būt prātīgam un viņš mācās. Cits domā, ka "kaķis maisā" viņam palīdzēs nodrošināt sevi ar iztiku - lai notiek! Ja ir pieprasījums pēc "kaķiem maisā", viņus arī tirgo. Kur ir problēma?


Steriotipā, ka bez šī "kaķa maisā" netiks atvēlēti citi dzīves labumi? Tas nav pareizs stereotips. Tā baro nezinošus jauniešus, kuri nesaprot, ka prātīgam ir jābūt pašam par sevi, jāmācās pašam jākļūst labākam, gudrākam, cēlākam, drosmīgākam un tad viss labais pats pievilksies. Gudru cilvēku pašreiz paniski trūkst, tādēļ arī nopirktais kaķis tirgū vairāk neko neizsaka. No sākuma jāattīsta savas labās īpašības, attapība, izveicība, izturība, drošsirdība, nesaudzība, neatlaidība un tad cilvēki paši pie tevis nāks - kā pie situācijas dziednieka. Bet ticēt, ka augstskolā (jebkurā) cilvēkam iemācīs kļūt bagātam, ir tas pats, kas ticēt ka ar ķirbi var pārskaldīt akmeni. Virziens nav pareizais turklāt tas ir neloģiski. Augstskola tikai ieskicē virzienu un parāda munīciju. Tālāk tikai prakse un pieredze.

Pareizs un veselīgs dzīves noskaņojums var tikt izteikts pantiņā:

"Droši un nesaudzīgi manas domas pāriet darbos,
Un mans gars kļūst stingrāks.
Ilgstoši un neatlaidīgi mana griba piepilda nodomus,
Un mans gars kļūst izturīgāks."
Vāju raksturu pabada šaubas, nenoteiktība, kūtrums un strebulība - īpašības, kuras ir nepieļaujamas ārsta un jurista profesijā.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.