Jurismi
- Vai esat nodzīvojis šajā pilsētā visu savu dzīvi? - Vēl ne.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Aicina pieteikt apbalvošanai (0)
Raksts lasīts 10249 reizes. Sadaļa Informācija
Sakarā ar to, ka tikai līdz šī gada 31. decembrim vēl var iesniegt pieteikumus apbalvošanai ar 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmi, visas pašvaldības, bijušie LTF vadītāji un aktīvisti, organizāciju vadītāji tiek aicināti iesniegt pieteikumus barikāžu dalībnieku apbalvošanai.
Par to atgādina Renārs Zaļais, biedrības valdes priekšsēdētājs, 1991. gada barikāžu muzeja direktors. Piemiņas zīme ir vienīgais mūsu valsts apbalvojums, kuru piešķir arī pēc nāves un nodod glabāšanai tuviniekiem.

Pēc biedrības aprēķiniem, uz barikādēm varēja būt apmēram 35 - 45 tūkstoši cilvēku. Lai gan 1991. gada notikumos iesaistīto vārdi tolaik bija zināmi, augusta puča dienās daudzus sarakstus iznīcināja, jo pastāvēja draudi, ka padomju varas noturēšanas gadījumā tie varētu pret šiem cilvēkiem īstenot represijas.

Barikādes ir brīvas un demokrātiskas Latvijas atjaunošanas simbols. Tā iedzīvināšanai 1996. gadā tika nodibināta 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīme. Ar Latvijas Republikas Saeimas 1999. gadā pieņemto likumu šī zīme no sabiedriskās organizācijas apbalvojuma pārtapa par valsts apbalvojumu. Līdz šī gada novembrim apbalvojums piešķirts vairāk nekā 21 tūkstotim cilvēku.
Ā 
UZZIŅAI
Pieteikumi rakstāmi brīvā formā un sūtāmi pa pastu vai nododami 1991. gada barikāžu muzejā Rīgā, Krāmu ielā 3, LV-1050, vai arī sūtāmi uz Latvijas Republikas Saeimu.
Ā 
Papildinformācija rodama mājaslapā www.barikades.lv ; pa tālruni 67213525. Neskaidrību gadījumos var sazināties ar 1991. gada barikāžu biedrības valdes locekli baušķenieku Valeriju Markunu pa tel. 28213338.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.