Jurismi
Pūķīti tiesā: Tiesnesis(T): Vai tu māti apēdi? Pūķītis(P): Jā! T:Tēvu apēdi? P:Jā! T:Brāļus un māsas apēdi? P:Jā! T:Tu zini, kas tu tagad esi? P:Bārenītis ...
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Valdībai jāpārceļ nodokļu slogs no vietējiem iedzīvotājiem uz ārzemniekiem(5)
Raksts lasīts 9640 reizes. Sadaļa Nodokļu tiesības
Minētā publikācija ir ļoti svarīga krīzes laikā. Katram ir jādomā, kā piesaistīt valstij, tik ļoti trūkstošos līdzekļus. Tamdēļ es izteikšu vienu ļoti drosmīgu priekšlikumu: Nodokļu un nodevu slogs ir pēc iespējas jāpārceļ uz ārzemnieku pleciem.

Mana ierosinājuma tiesiskā puse varētu izskatīties aptuveni šādi. Valdība samazinā kādu no nodokļiem, kurš nesenā pagātnē tika palielināts, bet līdzsvara saglabāšanai, ievieš ceļu lietošanas nodevu, kura attiektos uz ārvalstīs reģistrētajiem transporta līdzekļiem ar pilnu massu virs 7,5 tonnām. Tādā veidā, Latvijas budžets tiktu papildināts ar citu valstu uzņēmēju samaksātām nodevām, kuri lieto valsts ceļus tranzītam vai uzņēmējdarbības veikšanai. Vienlaicīgi, būtu nepieciešams papildināt Administratīvo pārkāpumu kodeksu ar pantu, kurš paredzētu atbildību par valsts autoceļu lietošanu bez atļaujas iegādes (nodevas nomaksas). Ļoti līdzīga valsts nodevu sistēma darbojas mūsu kaimiņvalstī Lietuvā. Smagā transporta vadītāji, uz robežas iegādājas vienas dienas, vai arī ilgākam laikam paredzēto, ceļu lietošanas atļauju. Pēc tās iegādes (nodevas nomaksas), smagais transports var turpināt kustību pa Lietuvas ceļiem. Iekasētie līdzekļi papildinātu valsts budžetu, vienlaicīgi neradot papildus slogu Latvijas iedzīvotājiem.

Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.