Jurismi
Nesen darbā pieņemts juridiskas firmas darbinieks tiek nosūtīts uz kaimiņvalsti, lai aizstāvētu klientu, kas apsūdzēts laupīšanā. Pēc vairākas dienas ilgušas tiesas prāvas klients tiek attaisnots un atbrīvots. Darbinieks telegrafē uz firmu: "Taisnība uzvarēja". Priekšnieks telegrafē atpakaļ: "Nekavējoties iesniedz apelāciju!"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Dzīvojamās platības nodoklis ir aplams un aizvietojams ar citiem pasākumiem(3)
Raksts lasīts 10123 reizes. Sadaļa Likumprojekti
Vēlos informēt juristus un sabiedrību par vēl vienu ideju, kur un kā ir iespējams iekasēt papildus līdzekļus, vienlaicīgi neveidojot smagu nastu Latvijas iedzīvotājiem. Runa ir par kaimiņvalsti Lietuvu un tās risinājumiem.

Lietuvā dzīvojamās platības nodokļa vietā, darbojas cita nodeva. Katrs, kurš izīrē dzīvojamo platību, maksā pašvaldībai nodevu 20 litu apmērā (4Ls), par līguma reģistrāciju pašvaldībā. Latvijā, saskaņā ar likumu "Par dzīvojamo telpu īri", līgums ir obligāts rakstiskā formā, kā arī nepieciešams nomaksāt nodokļus no līgumā ierakstītās summas. Nav atsevišķi jāstāsta, ka privātpersonas vairās reģistrēt VID šādus līgumus. Lietuvas modeļa ieviešana, ļautu papildināt pašvaldību budžetus uz turīgo iedzīvotāju rēķina. Valdības uzdevums šajā gadījumā būtu šāds - aprēķināt iespējamo ienākumu apmēru, un pārdalīt par labu pašvaldībām kādu no funkcijām.

Dzīvojamās platības nodoklis novedīs daļu iedzīvotāju pie dzīves vietas zaudēšanas. Tādā veidā, valsts pati, veic darbības, kuras tuvinās Satversmes 97.panta pārkāpšanai - Ikvienam ir tiesības brīvi pārvietoties un izvēlēties dzīvesvietu.

Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.