Jurismi
- Kas kopīgs NLO un jaukiem juristiem? - Par tiem vienmēr var dzirdēt, bet nekad nevar ieraudzīt.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Tiesas spriedums joprojām nav izpildīts(2)
Raksts lasīts 9973 reizes. Sadaļa Darba tiesības
Vēl otrdien, 5. janvārī, deviņas dienas pēc Tiesas sprieduma pasludināšanas, policija to nav izpildījusi. Baušķeniece Līga Āboliņa joprojām nav atjaunota darbā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Administratīvā biroja lietvedības grupas speciālistes amatā.
«Bauskas Dzīvei» L. Āboliņa skaidroja, ka 5. janvārī ieradusies reģiona pārvaldē. Tur viņai piedāvāts parakstīt līgumu par atjaunošanu darbā. Līgums bijis datēts ar pērnā gada 28. decembri. Tajā nav bijusi norādīta konkrēta amata vieta. «Šādu nekonkrētu līgumu, kas sastādīts ar atpakaļejošu datumu, es atteicos parakstīt. Konsultēšos ar savu juristu par tālāko rīcību,» tā L. Āboliņa. Bauskas rajona Tiesā «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ar šādu rīcību policijas amatpersonas ignorē likumu. Ja tiesas spriedumā bija norādīts, ka L. Āboliņa atjaunojama darbā nekavējoties, tad policijas pienākums bija to pildīt. Atbilstīgi likumam policijai pēc tam ir tiesības spriedumu pārsūdzēt. VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) priekšnieks Haralds Laidiņš «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka L. Āboliņai piedāvāts 5. janvārī parakstīt darba līgumu. Tajā bijusi norādīta tieši tāda darba vieta, kā prasīts tiesas spriedumā. Ar savu parakstu L. Āboliņa apliecinājusi, ka līdz 6. janvāra plkst. 12 iepazīsies ar līgumu, izskatīs to kopā ar savu juristu un tad ieradīsies ZRP, kur paziņos savu galīgo lēmumu. H. Laidiņš piebilda, ka L. Āboliņai norādīti konkrēti veicamie darbi Administratīvā biroja Lietvedības grupā. Viņas darba vieta, visticamāk, būs Jelgavā, taču galīgo lēmumu šajā jautājumā pieņems attiecīgās nodaļas vadītājs. Skaidrojot iemeslus, kāpēc ievilkusies tiesas sprieduma izpilde, H. Laidiņš sacīja, ka vainīgi ir VP atbildīgie juristi, kuri nebija ieradušies 28. decembrī Bauskā uz tiesas sēdi. Tāpēc aizkavējusies tiesas sprieduma saņemšana. Par to, vai Bauskas rajona Tiesas spriedums tiks pārsūdzēts, jālemj Valsts policijas juristiem. To viņi varēs darīt pēc 11. janvāra, kad tiks saņemts pilns sprieduma teksts.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.