Jurismi
Es Jums vis laiku saku - pienāciet rīt, bet Jūs visu laiku nākat šodien
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Juristu biedrību var sagrābt divas pilnīgi svešas personas(0)
Raksts lasīts 10588 reizes. Sadaļa Administratīvās tiesības
Šodien, 18.septembrī, Barikāžu fonda telpās arodbiedrība „LABA”, „1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība” un Latvijas Juristu apvienība rīkoja sanāksmi, kurā vairāku sabiedrisko organizāciju pārstāvji un juristi pārrunāja LR Uzņēmumu reģistra darbību regulējošo normatīvo bāzi un tās nepilnības saistībā ar sabiedrisko organizāciju darbības izmaiņu reģistrēšanu.
„Vēmi pārrunāt šos jautājumus šovasar radīja precedents ar nesaskaņām Neatkarīgas policistu arodbiedrībā, kur, iesniedzot dokumentus Uzņēmumu reģistrā, varas grožus savās rokās pārņēma jauna arodbiedrības valde, kamēr no arodbiedrības izslēgtā valde uzskata, ka ir notikusi krāpšanās. Pašlaik notiek šī gadījuma pārbaude, taču virknei sabiedrisko organizāciju šis precedents ir izraisījis bažas par to vai un cik viegli šāda varas pārņemšana Latvijā ir iespējama,” skaidro arodbiedrības LABA priekšsēdētāja Vineta Sprugaine. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no: · Sociālo reformu biedrības; · Latvijas Juristu apvienības; · Latvijas Juristu biedrības; · Arodbiedrības LABA; · Biedrības „Temīda”; · Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu konsultantu apvienības. Sanāksmē tika pārrunātas nepilnības likumā Par LR Uzņēmu reģistru saistībā ar sabiedrisko organizāciju darbības izmaiņu reģistrēšanu. Likums nosaka, ka Uzņēmumu reģistra kompetencē neietilpst biedrības vai nodibinājuma lēmuma pieņemšanas faktisko apstākļu pārbaude. Sanāksmes dalībnieki izteica savu viedokli un redzējumu, un nonāca pie secinājuma, ka pašreizējā situācija paver iespēju jebkuram interesentam, izmantojot likuma nepilnības un notāru formālu darbu reģistrējot organizācijas darbības izmaiņas, pārņemt sabiedriskas organizācijas un tās resursu vadību. Klātesošie secināja, ka šāda situācija ir bīstama, jo pirmkārt, nelikumīga varas pārņemšana sabiedriskā organizācijā nozīmē tiešus draudus pilsoniskajai sabiedrībai. Otrkārt, bīstama ir tendence, ka sabiedrisko organizāciju darbības kontekstā vispār jālieto vārdu salikums „varas pārņemšana”. Klātesošo organizāciju pārstāvji vienojās, izveidot speciālistu darba grupu, kas vistuvākajā laikā uzsāks darbu pie likuma grozījumu priekšlikumu izstrādes, ar mērķi novērst iespēju, ka sabiedrisko organizāciju darbības izmaiņu reģistrēšana norit nepārbaudot biedrības vai nodibinājuma lēmuma faktiskos apstākļus.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.